Інгурен Гутен

Під псевдонімом Інгурен Гутен публікується Юлія Мироненко – українська письменниця, режисерка, сценаристка, драматургиня.

Юлія народилася у 1983 році місті Мелітополь, у 2000 році переїхала в Київ. Протягом 15 років займалася бізнесом у сферах девелопменту, освіти, культури, розваг та відпочинку. Навчалася на факультеті правознавства у КРОК, закінчила KAMA по спеціальності Filmmaking.

З 2016 року працює у кіновиробництві як режисерка, сценаристка, продюсерка. Членкиня Ради Української Гільдії Режисерів. Лауреатка та номінантка кількох кінофестивалів, постановниця двох театральних вистав.

П’єса Юлії “Нємає жодного щастя” потрапила у шорт переможців фестивалю драматургії “Тиждень актуальної п’єси” і була перекладена англійською мовою.

У 2021 році видавництво “Парасоля” видало роман Інгурен Гутен “Ми помираємо лише раз”. Роман отримав спеціальну відзнаку від літературознавиці Ольги Бондар на літературному конкурсі “Коронація слова”. У 2023 році видано другий наклад роману.

Інгурен Гутен є авторкою дитячої серії книжок про Оле і Уле, виданих видавництвом “Парасоля”, які ілюструє київська ілюстраторка Лєна Барді. Книжка “Оле і Уле. Невраховане диво” вийшла у 2021 році, “Оле і Уле. Купка смачненького невідомо чого” у 2023 році.

БІБЛІОГРАФІЯ

2021 МИ ПОМИРАЄМО ЛИШЕ РАЗ, роман. Відзнака літературознавиці Ольги Бондар на міжнародному літературному конкурсі “Коронація слова”

2021  ОЛЕ І УЛЕ. НЕВРАХОВАНЕ ДИВО, серія дитячих книг

2023  ОЛЕ І УЛЕ. КУПА СМАЧНЕНЬКОГО НЕВІДОМО ЧОГО, серія дитячих книг

ФІЛЬМОГРАФІЯ

2023 ІДЕЯ, драматичний серіал у девелопменті – режисерка, сценаристка, шоуранерка. Розвиток кінопроєкту підтриманий Українським культурним фондом.

2023 ЖИТТЯ АНТОНА, повнометражний ігровий фільм у девелопменті – режисерка, сценаристка. Учасник пітчингу ОМКФ, сценарної програми Alternative Wave BIAFF, розвиток кінопроєкту підтриманий Українським культурним фондом.

2017 ЗВИЧАЙНИЙ РАНОК, короткометражний філь Тараса Кадімова – сценаристка, головна роль. Фільм був показаний і отримав нагороди на більш ніж 30 кінофестивалях світу.

2016 ВІН ЗАПЛАТИВ, соціальна реклама, короткометражний фільм – режисерка, сценаристка. Переможець Міжнародного кінофестивалю «Світло» 2016, переможець Конкурсу соціальної реклами SAIUP 2016, шортліст нагород Kakadu Awards 2017. Реклама набрала понад 10 мільйонів переглядів у соціальних мережах.

2016 MAN IN QUEUE, соціальна реклама, короткометражний фільм – режисерка, сценаристка.

2016 КВІТИ І РОКИ, короткометражний фільм Павліни Стрілковської – сценаристка. Фільм був показаний і нагороджений кількома кінофестивалями.

2015 ЧЕРНЕТКА, експериментальний короткометражний фільм – режисерка, сценаристка. Переможець лабораторії фестивалю Циклоп 2016, Київ. Переможець фестивалю КІТ-2016. Офіційна селекція кінофестивалю Twisted Oyster.

ДРАМА

2021 НЕМАЄ ЖОДНОГО ЩАСТЯ, пʼєса. Переможець12-го Тижня актуальної пʼєси

Про псевдонім

“Років у чотирнадцять мені наснилося, що я блукаю по книгарні. Увагу привернула довга полка з однаковими червоними корінцями зібрання творів. Я взяла одну з книг в руки і раптом зрозуміла – так, як це буває тільки в снах – що це книги мої.

На обкладинці, проте, стояв псевдонім. Я прокинулася, схопила папірець, ручку, записала його і знову заснула, а вранці прочитала на папірці два слова, які не мали для мене жодного сенсу – “Інгурен Гутен”.

Якщо “Гутен” використовується у німецькій та інших мовах, то “Інгурен”, хоч і звучить як справжнє слово, не існує. Зайдіть в Google – все “Інгурени”, які вам зустрінуться, мають відношення тільки до мене.

Через 23 роки я написала роман і, звичайно, подумала – чи не варто втілити сон в реальність? Ідея здавалася божевільною, але не відпускала. Щоб не думати про це далі, я вирішила порадитися з кількома близькими друзями, своїм видавцем, продюсерами. Як не дивно, цей сон видався всім абсолютно прямою вказівкою і керівництвом до дії.”