Відгук tetiana.baranivska про роман “Ми помираємо лише раз”

Роман з трьома сюжетними лініями: про талановиту пару архітекторів Єву і Ітана; поважну сімʼю видатного лікаря Альберта; і молоду пару Лілі і Ніка. Три історії, три долі, три надірваних нерва. Здавалося, що ці такі різні історії нічим не поєднані окрім спільного міста – Постшварц, яке тут постає здавалося окремим героєм. Чиїсь амбітні плани на майбутнє зруйнує автокатастрофа, хтось має проблеми з навʼязливими думками, які душать, а хтось все життя живе з таємницею. Та все ж вони щось мають спільне і це точно не місто.

Книжка вразила своїм витонченим письмом. Я давно не отримала такої літературної насолоди і десь на середині прочитаного я почала гуґлити звідки авторка і яким було моєї здивуванням, що це – українка. Відкриттям також для мене було видавництво Парасоля – про нього я вперше і дізналася отримавши цю книжку на огляд.

Звичайно, що у міфічному Постшварці я почала впізнавати свій рідний Київ, але знаєте такий -вилизаний, просіяний через сито, рафінований – без рагулів, маршруток, припаркованих на газонах авто, хаотичних МАФів, незліченних білбордів і вивісок. Залишилися лише затишні вулички, кавʼярні, парки з озерами і ввічливі люди, що одягнуті стильно і говорять без мату. Але в той же час ледь помітною ниткою проходить війна – в реченнях зустрічається згадки про окупацію, анексію і бойові дії на сході. І все різко стає на свої місця.

Таке враження, що я прочитала сучасний роман якоїсь європейської письменниці-інтелектуалки. Досі під сильним враженням, що це НАША сучасна література – саме таку нашу літературу я весь час шукала: стильну, вишукану, інтелектуальну і при цьому не снобську.

Роман неспішний, меланхолійний і досить сумний, просякнутий настроєм неминучого кінця і від цього ще більше хочеться жити, дихати, боротися.

Однозначно раджу, особливо в осінню пору десь в парку під куполом жовтого листя.

Дякую Literary Agency OVO ІІ Літературна агенція OVO @lit_agency_ovo за цей неймовірний досвід у відкритті для себе дійсно вартісної сучасної української літератури.

Джерело https://www.instagram.com/p/C1Px06YoJfh/

  • Категорія запису:Відгуки