Відгук письменниці Анни Дьоміною на роман “Ми помираємо лише раз”.

https://www.instagram.com/p/CfD-_a_NXnT/

“Безтурботне, спекотне літо-2021. Ми з @yaroslava.lytvyn попиваємо шампанське, підіймаючи келихи за переможців “Коронації слова”. Спецвідзнака “за відверте та зворушливе висвітлення соціальної проблеми в романі” вирушає до “Ми помираємо лише раз”. Ми заінтриговані…

10 місяців по тому, за які світ перевернувся догори дригом, я читаю роман. Він… крутезний! Від нього стискається живіт, а на очах з’являютьсч сльози.

Три сюжетні лінії. Три драми. Три нагоди зазирнути в очі своєму найбільшому страху. Через що проходить людина, втрачаючи кохання всього життя? Що відбувається з тією, хто боїться його втратити і своєю гіперопікою штовхає стосунки до прірви? Що буде, якщо довго удавати ідеальне життя?

Події відбуваються у вигаданому місті Постшварц, в якому легко впізнати підретушовану версію Києва. Без маршруток і рагулів, з квартирами з видом на озеро і затишними провулками, де п’ють каву, ремонтують старі годинники, знімають кіно і слухають вишукану музику.
Це інтелектуальний, стильний роман, який хочеться розбирати на цитати. Це роман, в якому емоції описані дуже гостро. Це дуже сучасний роман.

Мені здається, “Ми помираємо лише раз” круто би зайшов у Європі. Його би мали читати французькою, польською та англійською, бо він набагато сильніший, ніж приміром “Щасливі люди п’ють каву і читають книжки” на схожу тему. А от українським читачам його хочу порадити з обережністю: на цей роман потрібен ресурс. Якщо ваші рідні зараз у гарячих точках, якщо ви не разом, роман може тригернути. Але на мирні часи обов’язково додавайте у список книжкових бажанок.”

  • Категорія запису:Відгуки